Cayan Demirel - 38 - Dersim Katliami Belgeseli Full HD Kalite

10
Skip (5)
13,120 İzlenme
Published
Cayan Demirel 38 - Dersim Katliami Belgeseli Full HD Kalite Dersim 1938 Dersim Katliyami Dersim Cinayeti Dersim Katliyami kim yapti Dersim Tunceli Katliyami Dersim Tunceli Cinayeti Dersim Aufstand Dersim
Kategori
Belgesel
Etiketler
Dersim, Dersim aufstand, Tunceli Katliyami, Dersim 1938, 1938 Dersim, 1938, Tunceli, Dersim Cinayeti, Dersim Katliyami, Katliyam, Alevi Katliyami, Alevi soykirimi
 • İSMAİL

  benim osmanlı eccdadım yüzlerce ülkeyi feth etti. ama bu feth edilen ülkelerdeki üldürülen dişman askerlerin sayısı toplasam 80 bini bulmaz 38 dersim katliamını vahşetini anlatmaya kelimeler yetmez. osmanlı devletinin düşmanı sömürgeçi batı devletleri idi onlara karşı savaşırdı, atatürkün düşmanı ise kendi halkları idi. yazıklar olsun laik kafirlere yazıklar olsun bu cumhuriyete.

 • korhan

  yazıki insanlığa yazık cahilliğin cehaletin rezilliği fanatizmin m illiyetçiliğin faşizmin fanatik dinciliğin vamrış olduğu zalimliklertarihten bu yana insanlık suçları.

 • tülay

  rabbim buna sebep olan ,vesile olan,ortak olan herkezin bin belasını versin..dilerim cennet cehennem var oldukça yansınlar.ateşte yandıkça pişman olsunlar pişmanlıkları ateşten gömlek olsun onlara....bu bizi birbirimize düşürmek için yakılan ilk kıvılcımlardan..allah aşkına hala bu rezilliğe devam etmeyelim..türk kürt kardeştir..acınız acımızdır..

 • rengin

  azadiya kürda ne durı